Na zaproszenie Witolda Rzymskiego 10 maja 2019 r. w English House wylądowało ośmioro amerykańskich żołnierzy, stacjonujących w Powidzu. Skład grupy to 3 panie i 5 panów z kapitanem na czele.

Były lektor szkoły Sebastian Ż. obecnie współpracuje z amerykańskim wojskiem w Powidzu. Kontakty zaowocowały wizytą żołnierzy U.S.Army w Studio Języków Obcych.

English House oferuje zajęcia z native speaker’em przez cały rok jednak w takiej liczebności  to  ogromna niespodzianka dla słuchaczy.

Słuchacze English House mieli możliwość spróbować swoich sił w posługiwaniu się językiem. Wspólne lekcje stały się świetną okazją do doskonalenia i sprawdzenia swoich umiejętności w porozumiewaniu się w języku obcym.

Uczniowie opowiadali gościom o Wrześni i jej atrakcjach oraz dopytywali  Amerykanów jak odbierają i co myślą o naszym kraju? Z amerykańskich ust , natomiast płynęły opowieści o ich rodzinach, obyczajach i tradycjach, które pielęgnują. Żywe lekcje angielskiego  były bardzo kreatywne i  prowadzone w przyjaznej atmosferze. Nawet zostały już wymienione kontakty e-mailowe i telefoniczne pomiędzy studentami a żołnierzami. Wstępnie też umówiono się na powtórkę konwersacji.

Miłym akcentem kończącym wizytę było wręczenie, przez dyrektora Witolda Rzymskiego, podziękowań i drobnych upominków, które otrzymał każdy amerykański żołnierz.

Spotkanie uwieczniono wspólnym zdjęciem przed budynkiem English House

Ilona Olejniczak